Клінічна конференція з генетичної діагностики в педіатрії
-
Опубліковано: 04 липня 2018
-
Останнє оновлення: 05 липня 2018
-
86 перегляд [ів]
26 червня у Київській міській дитячій клінічній лікарні № 1 відбулась клінічна конференція на тему «Роль генетичної діагностики у педіатричній практиці», організована колективом кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика. На конференції були присутні викладачі та клінічні ординатори кафедри педіатрії № 2, лікарі відділень педіатрії, неврології.
Із презентацією виступила гостя кафедри Tanja Sofronovich - співробітник генетичної лабораторії INVITAE, Каліфорнія, США. Вона представила сучасні можливості генетичної діагностики рідкісних захворювань у дітей, їх застосування в практиці педіатра та інших суміжних спеціалістів. Широкий спектр генетичних досліджень дає можливість педіатрам та лікарям інших спеціальностей визначити природу орфанних захворювань у дітей, що надзвичайно важливо для удосконалення лікувальної тактики.
Асистент кафедри А. Гільфанова доповіла про виняткове значення генетичної діагностики для верифікації первинних імунодефіцитів та досягнення кафедри у поточному році. Серед всіх скерованих співробітниками кафедри на генетичне обстеження пацієнтів - у 65% виявлені характерні мутації, які підтвердили наявність вродженої патології імунної системи.
Для лікарів проведено майстер-клас із правил підготовки біологічного матеріалу для проведення досліджень. У дискусії взяли активну участь дитячі неврологи, гематологи, представники кафедри педіатрії №2, клінічні ординатори та слухачі циклу спеціалізації з дитячих інфекційних хвороб.