Наукова робота проводиться в декількох напрямках:
• патологія репродуктивної системи у жінок: безпліддя, застосування допоміжних репродуктивних технологій, розробка нових методів лікування запальних процесів органів репродуктивної системи, ендометріозу і дисгормональної патології, що призводять до розвитку безпліддя;
• патологія вагітності, яка призводить до невиношування вагітності та неможливості жінок реалізувати свою репродуктивну функцію;
• патологія перименопауза: гормональні розлади в преклімактеріі, профілактика, діагностика та лікування передпухлинних процесів і доброякісних пухлин репродуктивної системи, розробка нових методів комплексного лікування клімактеричного синдрому у жінок.
• патологія шийки матки, пухлини: триває поглиблене вивчення діагностики та лікування патології шийки матки, синдромів ендокринної гінекології, ендометріозу , стромальних пухлин яєчників;
• інфекційне акушерство: ведеться наукова робота по особливостям перебігу вагітності, пологів та післяпологового періоду у вагітних з захворюваннями, що передаються статевим шляхом, вивчення профілактики та тактики ведення вагітності та пологів у ВІЛ - інфікованих жінок.

За 2007-2013 рр. на кафедрі підготовлено: кандидатських дисертацій - 12, докторських дисертацій - 6, монографій, підручників, збірників, посібників, атласів - 21, методичних рекомендацій та клінічних настанов - 11, інформаційних листів - 17, патентів і винаходів - 16.
Основна діяльність кафедри розрахована на післядипломне підвищення кваліфікації лікарів акушерів-гінекологів, анестезіологів, сімейних лікарів.