(Спеціальність 14.01.15 - нервові хвороби)

Голова – д. мед. н., професор Головченко Юрій Іванович завідувач кафедри неврології №1 НМАПО імені П. Л. Шупика

Заступник голови ‑ д. мед. н., ТкаченкоОлена Василівна, завідувач кафедри неврології №2 НМАПО імені П. Л. Шупика

Учений секретар – к. мед. н., Клименко Олександр Віталійович, доцент кафедри неврології №1 НМАПО імені П. Л. Шупика

Термін повноважень спеціалізованої вченої радиз 09березня 2016 року до 09березня 2018 року

Контактна інформація: тел. +38 (044) 440-10-44

I. Формула спеціальності:

Галузь медичної науки, яка займається діагностикою,лікуванням, профілактикою захворювань нервової системи (центральної: головного та спинного мозку, периферичної та вегетативної нервової системи). Удосконалення методів розпізнавання причин і механізмів розвитку захворювань, ранньої діагностики, лікування та профілактики хвороб нервової системи сприятиме збереженню здоров\\\'я людей, скороченню термінів тимчасової непрацездатності, зменшенню інвалідності, смертності та відновленню працездатності.

II. Напрямки досліджень:

2.1. Дослідження епідеміології, етіології, патогенезу, клініки найпоширеніших захворювань нервової системи: цереброваскулярних, травматичних, інфекційних, токсичних, геридітарних (спадкових), зумовлених патологією хребта, соматичними захворюваннями, пов\\\'язаних із віковими змінами в осіб похилого віку або дітей та інші.

2.2. Розроблення та вдосконалення методів діагностики захворювань нервової системи.

2.3. Експериментальне та клінічне розроблення методів лікування, реабілітації хворих з нервовими хворобами, впровадження цих методів у клінічну практику.

2.4. Розроблення методів диспансеризації та профілактики нервових захворювань.

2.5. Розроблення системи організаційних засобів надання неврологічної допомоги хворим.

III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:

медичні науки.

Голова ради

1. Головченко Юрій Іванович, д.мед.н., професор, завідувач кафедри, НМАПО імені П. Л. Шупика, МОЗ України, спеціальність 14.01.15.

Заступник голови

2. Ткаченко Олена Василівна, д.мед.н., професор, завідувач кафедри, НМАПО імені П. Л. Шупика, МОЗ України, спеціальність 14.01.15.

Учений секретар

3. Клименко Олександр Віталійович, к.мед.н., доцент кафедри, НМАПО імені П. Л. Шупика, МОЗ України, спеціальність 14.01.15.

Члени ради:

4. Бачинська Наталія Юріївна, д.мед.н., старший науковий співробітник, завідувач відділу, ДУ “Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України”, спеціальність 14.01.15.

5. Боброва Валентина Іванівна д.мед.н., професор, професор кафедри, НМАПО імені П. Л. Шупика, МОЗ України, спеціальність 14.01.15.

6. Губенко Віталій Павлович д.мед.н., професор, професор кафедри, НМАПО імені П. Л. Шупика, МОЗ України, спеціальність 14.01.15.

7. Зозуля Іван Савович д.мед.н., професор, завідувач кафедри, НМАПО імені П. Л. Шупика, МОЗ України, спеціальність 14.01.15.

8. Карабань Ірина Миколаївна д.мед.н., старший науковий співробітник, завідувач відділу, ДУ “Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України”, спеціальність 14.01.15.

9. Коваленко Ольга Євгеніївна д.мед.н., професор, професор кафедри, НМАПО імені П. Л. Шупика, МОЗ України, спеціальність 14.01.15.

10. Кузнєцов Віктор Валерійович д.мед.н., старший науковий співробітник, завідувач відділу, ДУ “Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України”, спеціальність 14.01.15.

11. Свиридова Наталя Костянтинівна д.мед.н., професор, завідувач кафедри, НМАПО імені П. Л. Шупика, МОЗ України, спеціальність 14.01.15.

12. Слободін Тетяна Миколаївна д.мед.н., професор, професор кафедри, НМАПО імені П. Л. Шупика, МОЗ України, спеціальність 14.01.15.

13. Трінус Костянтин Федорович д.мед.н., Державна наукова установа «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» ДУС, спеціальність 14.01.15.

14. Труфанов Євген Олександрович д.мед.н., доцент кафедри, НМАПО імені П. Л. Шупика, МОЗ України, спеціальність 14.01.15.

15. Юрик Ольга Єфремівна д.мед.н., завідувач лабораторії, ДУ \\\"Інститут травматології та ортопедії НАМН України\\\", спеціальність 14.01.15.

Динаміка клініко-патогенетичних особливостей хворих із ремітуючо - рецидивуючою формою розсіяного склерозу в залежності від виду лікування