Завідувач кафедри

 

ХАРЧЕНКО Наталія В'ячеславівна - 

член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, Відмінник освіти України 

Викладачі кафедри

Історична довідка

Навчально-методична робота

Матеріали для навчання

Корисні посилання

Наукова діяльність

Статті

Тези

Участь у наукових конференціях

Виконання дисертаційних робіт

Лікувальна робота

Партнери кафедри

Міжнародна діяльність

Адреса:

004201, м. Київ, вул. Кондратюка 8, КМКЛ №8,

кафедра гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО

тел./факс: (044) 432 04 73

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Завідувач кафедри, член-кореспондент НАМН України, професор, доктор медичних наук

У 1976 році закінчила з відзнакою Луганський медичний інститут.

В 1983 році захистила кандидатську дисертацію та отримала науковий ступінь кандидата медичних наук. Після закінчення аспірантури працювала асистентом на кафедрі внутрішніх хвороб, лікарем-інспектором Управління освіти та науки МОЗ України.

З 1987 року працює асистентом, доцентом, професором кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії.

У 1994 році захистила докторську дисертацію та отримала науковий ступінь доктора медичних наук.

З 1996 року працює завідувачем кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії.

Нагороди

За досягнення в галузі науки та охорони здоров’я у 1999, 2002, 2008 та 2010 р. нагороджено Почесними грамотами МОЗ України.

Присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України», «Відмінник освіти».

Лікувальна і наукова діяльність

Проводить велику профілактичну та лікувальну роботу, консультує хворих з складними випадками захворювань органів травлення та поєднаної патології. Є визнаним фахівцем з гастроентерології та дієтології в Україні.

Основні напрямки наукової та практичної діяльності стосуються розробки та вивчення нових ефективних методів профілактики, діагностики та лікування хворих гастроентерологічного профілю, розробки та вивчення впливу дієтотерапії при різній патології внутрішніх органів, а також питань профілактичного харчування з метою покращення якості життя та профілактики захворювань внутрішніх органів.

Н.В.Харченко є засновником в Україні наукового напрямку – клінічна дієтологія.

Під керівництвом Н.В.Харченко в Україні започатковано проведення Міжнародних конгресів «День здорового травлення», які проходять в більшості країн під патронатом Всесвітньої гастроентерологічної асоціації, а також 20 років успішно працює Національна Школа гастроентерологів, гепатологів України, яка щорічно приймає на своїх сесіях понад 1000 лікарів різних спеціальностей.

Є членом редколегії багатьох профільних журналів.

З 2003 року по теперішній час – Голова консультативно-експертної групи «Гастроентерологія. Лікарські засоби» ДП «Державний експертний центр МОЗ України». 

З 2009 по 2017рр. – головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Гастроентерологія».

Здійснює великий обсяг роботи по розробці, затвердженню та впровадженню Настанов та Протоколів надання медичної допомоги хворим гастроентерологічного профілю.

Під керівництвом професора Харченко Н.В. і при її консультуванні захищено 14 кандидатських і дві докторські дисертації.

Н.В.Харченко є автором понад 450 наукових робіт, серед яких монографії, посібники, підручники «Дієтологія» (2011), (2012), «Гастроентерологія» (2007), «Гастроентерологія» у ІІ томах (2016-2017рр.) та ін.

Н.В.Харченко є лідером Української Гастроентерологічної Асоціації, членом Всесвітніх та Об’єднаних Європейських асоціацій.

Міжнародна співпраця

Неодноразово представляла українських фахівців на міжнародних заходах та робила доповіді.

Разом з членами Комітету з освіти  Європейської асоціації гастроентерології, ендоскопії і нутриціології (EAGEN) проводить навчальні цикли для лікарів України та приймає участь в проведенні циклів післядипломної освіти для лікарів інших країн.

Співробітники кафедри під керівництвом Н.В.Харченко проводять міжнародні клінічні дослідження лікарських засобів згідно принципам GCP.

Професор, доктор медичних наук

У 1972 році закінчила лікувальний факультет Івано-Франківського медичного інституту.

В 1982 році  захистила кандидатську дисертацію та отримала науковий ступінь кандидата медичних наук. Після закінчення клінічної ординатури працювала старшим лаборантом кафедри, з 1984 року асистентом, доцентом кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії.

В 1992 році захистила докторську дисертацію та отримала науковий ступінь доктора медичних наук

У 1994 році отримала наукове звання професора кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії.

    Нагороди

За досягнення в галузі науки та охорони здоров’я  неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами МОЗ України та Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика.

В 2004 році нагороджена медаллю Гіппократа  міжнародною академією  «Забезпечення безпеки життєдіяльності»  при ООН. 

В 2007 році присвоєно звання «Заслужений лікар України».

Лікувальна і наукова діяльність

Проводить велику профілактичну та лікувальну роботу, консультує хворих гастроентерологічного профілю та із різноманітними захворюваннями внутрішніх органів, опорно-рухового апарату,  нервової системи та інших з питань лікувального та профілактичного харчування. Є визнаним фахівцем з дієтології в Україні.

Основні напрямки наукової та практичної діяльності стосуються розробки методів  індивідуального раціонального та лікувального харчування хворих із різноманітною патологією.

Г.А.Анохіна є провідним фахівцем та засновником наукового напрямку – нутріціологія.

Приймає активну участь в наукових, практичних конференціях та з’їздах, Національній Школі гастроентерологів, гепатологів України, Академії здорового харчування.

Під керівництвом  професора   Г.А. Анохіної  виконано і захищено 3 кандидатських і одна докторська дисертація.

Г.А.Анохіна є автором понад 250 наукових робіт, серед яких монографії, посібники, підручник «Дієтологія» (2011 ), (2012 ), «Гастроентерологія» (2007), «Гастроентерологія»  у П томах (2016- 2017рр.). 

Асистент кафедри

Закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця у 2001 р. за спеціальністю «Лікувальна справа».

Пройшла клінічну ординатуру за спеціальністю «терапія» у 2002-2004 рр. на базі ДУ «Інститут геронтології НАМН України», у 2004 році вступила до аспірантури за спеціальністю «Внутрішні хвороби» на базі ДУ «Інститут геронтології НАМН України».

У 2011 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «гастроентерологія».

 У 2015 році пройшла спеціалізацію з дієтології на кафедрі гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО імені П.Л. Шупика.

З 2015 року працює асистентом кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії  НМАПО імені П.Л. Шупика.

М.С.Романенко є автором понад 70 наукових робіт, співавтором 2 патентів на корисну модель, 2 методичних рекомендацій, 1 підручника.

Сфера професійних інтересів: харчування, геронтологія, біоритмологія.

У 1999 році закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа».

В 1999-2000 рр. проходила інтернатуру за спеціальністю «терапія» на базі кафедри сімейної медицини Київської медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (очний цикл), заочний цикл – у відділенні гастроентерології КМКЛ № 6. В 2000 р. отримала сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Гастроентерологія».

В 2001-2003 рр. проходила підготовку в клінічній ординатурі на кафедрі гастроентерології і дієтології КМАПО імені П.Л. Шупика.

В 2006 році закінчила очну аспірантуру на кафедрі гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО імені П.Л. Шупика. В 2007 році захистила кандидатську дисертацію та отримала диплом кандидата медичних наук зі спеціальності внутрішні хвороби.

У 2006-2011 рр. працювала на посаді асистента кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО імені П.Л. Шупика. В грудні 2011 року переведена на посаду доцента цієї ж кафедри, на якій продовжує працювати по теперішній час.

У 2013 році було присвоєно вчене звання доцента кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії.

Автор 45 наукових праць. Співавтор підручника з гастроентерології, підручника з дієтології, навчально-методичного посібника по лікуванню вірусних гепатитів, деклараційного патенту на винахід. Співавтор клінічних настанов та уніфікованих клінічних протоколів із надання медичної допомоги хворим гастроентерологічного профілю, які затверджені МОЗ України. 

З березня 2008 року є завучем кафедри.

Сфера професійних інтересів: профілактика, діагностика та лікування захворювань органів травлення.

В 1985 році закінчив Івано-Франківський державний медичний інститут за спеціальністю «Лікувальна справа».

В 1985-1986 рр. проходив інтернатуру за спеціальністю «терапія» на базі Київської міської клінічної лікарні №12 та Київської  станції швидкої і невідкладної медичної допомоги.

У 1986-1990рр. працював лікарем Київської  станції швидкої і невідкладної медичної допомоги.

У 1990-2008рр. - працював  лікарем відділення гастроентерології Київської міської клінічної  лікарні №8.

В 1997 році захистив кандидатську дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата медичних наук.

У 2008-2012рр. працював на посаді асистента кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, в травні 2012р. переведений на посаду доцента цієї ж кафедри, де продовжує працювати і в теперішній час.

У 2014р.  було присвоєно вчене звання доцента кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО імені П.Л.Шупика. 

І.Я.Лопух є автором 47 наукових робіт. Співавтор підручника з гастроентерології, підручника з дієтології, навчально-методичного посібника по лікуванню вірусних гепатитів. Співавтор клінічних настанов та уніфікованих клінічних протоколів із надання медичної допомоги хворим гастроентерологічного профілю, які затверджені МОЗ України.   

З січня 2008 року відповідає за наукову роботу кафедри.

Сфера професійних інтересів: профілактика, діагностика та лікування захворювань органів травлення.

Кандидат медичних наук, асистент (сумісник) 

У 1998 році закінчив Смоленську державну медичну академію за спеціальністю «Лікувальна справа».

В 1998-1999 рр. проходив інтернатуру за спеціальністю «хірургія» та спеціалізацію за фахом “ендоскопія” на базі кафедри факультетської хірургії Смоленської державної медичної академії.

Проходив стажування за кордоном: 2004 рік — протягом 4 місяців університетська клініка Орхуса (Данія), 2008 рік — протягом 1 місяця університетська клініка Ніігати (Японія), 2008 рік— протягом двох тижнів — клініка Мейо (США).

У 1999-2000 рр. працював на посаді хірурга - ендоскопіста відділення ендоскопії першої міської клінічної лікарні (м. Смоленськ).

У 2000-2005 рр працював на посаді хірурга - ендоскопіста відділення ендоскопії київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

У 2005-2007 рр. працював на посаді начальника відділення ендоскопії та УЗ-діагностики військово -медичного управління СБУ.

У 2007-2013 рр. працював на посаді завідуючого відділенням клінічної діагностики лікарні сучасної онкологічної допомоги.

З 2013 року працює головним лікарем та лікарем-ендоскопістом гастроентерологічного центру “Олімед”.

З 2011 року працює за сумісництвом на посаді асистента кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО імені П.Л. Шупика.

Співавтор більш ніж 90 наукових праць. Співавтор підручника з гастроентерології, деклараційних патентів на винахід. Співавтор клінічних рекомендацій по скрінінгу колоректального раку, які затверджені МОЗ України. 

З липня 2017 року є експертом МОЗ України за фахом “Ендоскопія”.

Сфера професійних інтересів: профілактика, ендоскопічна діагностика та лікування  захворювань органів травлення.

 

У 1998 році закінчив Національний медичний університет імені О.О.Богомольця

В 1998-1999 рр. проходив інтернатуру за спеціальністю «Терапія» на базі кафедри сімейної медицини Київської медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (очний цикл), заочний цикл – у відділенні гастроентерології КМКЛ № 8.

В 1999-2001 рр. займав посаду лікаря-гастроентеролога Київської міської клінічної лікарні № 8.

 В 2000 р. отримав сертифікат лікаря-спеціаліста зі спеціальності “Гастроентерологія”.

З 2013 року по 2015 рік працював на кафедрі гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО імені П.Л.Шупика асистентом, а з 2015 року – доцент кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО імені П.Л.Шупика

В 2004 році захистив кандидатську дисертацію, отримав диплом кандидата медичних наук зі спеціальності “Внутрішні хвороби”.

В  2013 захистив докторську дисертацію та отримав диплом доктора наук зі спеціальності “Внутрішні хвороби”.

В.В.Харченко є автором понад 90 наукових робіт, 7 патентів. Співавтор підручника з гастроентерології, підручника з дієтології, навчально-методичного посібника по лікуванню вірусних гепатитів. Співавтор клінічних настанов та уніфікованих клінічних протоколів із надання медичної допомоги хворим гастроентерологічного профілю, які затверджені МОЗ України.   

Постійно приймає участь в підготовці та проведенні науково-практичних конференцій, щорічної Національної школи гастроентерологів, гепатологів України, підвищує кваліфікацію за спеціальністю на науково-практичних конференціях, семінарах, які проходять в Україні та за кордоном.

В.В.Харченко єчленом Української Гастроентерологічної Асоціації, Європейської асоціації гастроентерологів, дієтологів, ендоскопістів.

Відповідальний за лікувальну роботу на кафедрі.

Сфера професійних інтересів: профілактика, діагностика та лікування захворювань органів травлення.

 

Ассистент,  лікар-дієтолог, кандидат медичних наук

У 1995-2002 рр. - навчалася в Тернопільському державному медичному університеті ім. І Я. Горбачевського: закінчила з відзнакою лікувальний факультет за спеціальністю "Лікувальна справа" лікар загальної практики - сімейної медицини.

З 2002 по 2004. - лікар-інтерн ревматологічного відділення Тернопільської комунальної лікарні №2.

2004-2007 рр. Аспірант кафедри нормальної фізіології Тернопільського державного медичного університету ім. І Я. Горбачевського.

З 2007 - асистент кафедри медичної біохімії та клініко-лабораторної діагностики (Тернопільський державний медичний університет);

З 2012 року - на посаді лікаря-дієтолога Тернопільського районного територіального медичного об'єднання;

У 2013 року - асистент кафедри функціональної діагностики на базі Тернопільської обласної університетської лікарні;

З вересня 2015 року і по теперішній час – на посаді лікаря-дієтолога ДУ «Інститут серця» МОЗ України;

З вересня 2016 року – викладач кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО імені П.Л. Шупика.

Науково-педагогічний стаж - 11 років;

Загальний стаж роботи - 20 років.

Професійні досягнення та звання:

У червні 2008 року захистила кандидатську дисертацію «Психофізіологічні особливості осіб 15-20 років з підвищеним артеріальним тиском» на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук;

У квітні 2012 року присвоєно звання лікаря за фахом «Дієтологія» (Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії).

Основні напрямки діяльності:

Консультування, ведення пацієнтів з питань раціонального харчування, зниження ваги, оздоровлення та омолодження організму;

Складання програми харчування, підбір індивідуальних схем, на підставі медичних показників організму, а також індивідуальної сприйнятливості продуктів харчування;

Контроль дотримання рекомендацій та моніторинг змін стану здоров'я людини;

Оцінка композитного складу тіла

Проведення освітньої роботи щодо здорового способу життя (тренінги, семінари, участь в телепередачах і радіопрограмах).

Друковані роботи:

Загальна кількість - 35 робіт;

Співавтор 1 підручника, 2 посібників, автор 2 авторських свідоцтв (Психодіагностичні комп'ютерні програми «Методика діагностики рівня особистісної тривожності» і «Методика діагностики темпераменту Я.Стреляу»).

У 1965 році згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР при Київському державному інституті удосконалення лікарів була організована кафедра дієтології на базі терапевтичного відділення Міської клінічної лікарні № 6 “Медмістечко”. З 1971 року кафедру перейменовано на кафедру гастроентерології та дієтології, з 2007 гастроентерології, дієтології і ендоскопії.

Першим керівником та організатором кафедри була професор Говорова М. С. (1914-1973).

З 1974  по 1990 рік кафедру очолював доктор медичних наук, професор Федишин П.С. (1921-1991).

З 1990 по 1997 рік кафедрою завідувала доктор медичних наук, професор І.І. Дегтярьова.

З 1997 року кафедру очолює член-кор. НАМН України, професор Н.В. Харченко. Н. В. Харченко є членом президії Української гастроентерологічної асоціації (УГА),керівником комітету з освіти УГА, головою Київського регіонального відділення УГА, віце-президентом Асоціації дієтологів України, членом Всесвітньої та Європейської Асоціації Гастроентерології, Ендоскопії та Нутриціології, головним позаштатним експертом за напрямом «Гастроентерологія», головою консультативно-експертної групи «Гастроентерологія. Лікарські засоби» ДП «Державний експертний центр МОЗ України», очолює групу аудиторів НМАПО імені П.Л. Шупика.

З 1999 року під керівництвом професора Н.В.Харченко була організована та щорічно проводиться Національна Школа гастроентерологів та гепатологів України.

Сесії Школи проводяться разом з Європейською Асоціацією Гастроентерології, Ендоскопії та Нутриціології – EAGEN (EuropeanAssocіatіonforGastroenterology, EndoscopyandNutrіtіon), Всесвітньою Гастроентерологічною Асоціацією –  WGO(WorldGastroenterologyOrganisation) та користуються великим авторитетом серед лікарів.


При кафедрі гастроентерології, дієтології і ендоскопії був створений та працює науково-медичний гастроентерологічний консультативний центр МОЗ України, який надає консультативну допомогу хворим та науково-методичну допомогу лікарям з питань гастроентерології та дієтології. 

Співробітники кафедри приймають активну участь в організації та проведенні вітчизняних з’їздів, конгресів, симпозіумів, науково-практичних конференцій, беруть участь у роботі Європейського гастроентерологічного тижня, інших міжнародних конгресів та симпозіумів.

Співробітники кафедри проводять велику лікувальну та консультативну роботу і добре відомі як в нашій країні, так і за кордоном. Під керівництвом професора Н.В. Харченко та за активної участі співробітників кафедри розроблено клінічні настанови та уніфіковані клінічні протоколи з надання медичної допомоги хворим гастроентерологічного профілю, які затверджені МОЗ України.   

Кафедра гастроентерології, дієтології і ендоскопії є єдиною в Україні кафедрою клінічної дієтології, яка на високому науковому рівні займається індивідуальною корекцією харчового раціону при різних порушеннях обміну речовин, різноманітних захворюваннях. Окремим напрямком роботи є профілактична гастроентерологія та дієтологія. 

Кафедра гастроентерології, дієтології і ендоскопії є провідною в системі післядипломної освіти. Кафедра як опорна за спеціальностями «Гастроентерологія» та «Дієтологія» здійснює великий обсяг  навчально-методичнуої та організаційної роботи. Розробляються, постійно оновлюються навчальні плани плани та програми циклів для навчання лікарів-гастроентерологів та лікарів-дієтологів. Під керівництвом та за участі співробітників кафедри підготовлені та видані національні підручники з гастроентерології та дієтології, навчальні посібники, методичні рекомендації та інша навчально-методична література. Кафедрою проводяться цикли тематичного удосконалення для викладачів ВМ(Ф)НЗ та закладів післядипломної освіти, очно-заочні цикли з елементами дистанційного навчання, семінари в on-lineрежимі.

   

На кафедрі проводяться наступні цикли:

Спеціалізаціяза спеціальностями «Гастроентерологія», «Дієтологія»

Стажування за спеціальностями «Гастроентерологія», «Дієтологія»

Передатестаційні цикли  за спеціальностями «Гастроентерологія», «Дієтологія»

Цикли тематичного удосконалення: 

·      «Діагностика та лікування захворювань органів травлення» (1,5 міс.)

·      «Основні питання гастроентерології та дієтології» (1 міс.)

·      «Актуальні питання гастроентерології» (0,5 міс.)

·      «Сучасні аспекти діагностики та лікування захворювань органів травлення» (очно-заочний з елементами дистанційного навчання) (0,5 міс.)

·      «Вибрані питання гастроентерології» для викладачів ВМ(Ф)НЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації та ЗПО (0,5 міс.)

·      «Сучасні аспекти раціонального та дієтичного харчування» (1 міс.)

·      «Основи раціонального та дієтичного харчування» (0,5 міс.)

·      «Нутрітивна корекція обмінних порушень у хворих на метаболічний синдром» (0,5 міс.)

·      «Раціональне та дієтичне харчування» для викладачів ВМ(Ф)НЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації та ЗПО (0,5 міс.)

·      «Технічні та діагностичні аспекти сучасної колоноскопії» (за очною та очно-заочною формами з елементами дистанційного навчання) (0,5 міс.)

·      «Ендоскопічна семіотика уражень слизової оболонки товстої і прямої кишки» (за очною та очно-заочною формами з елементами дистанційного навчання) (0,5 міс.)       

Контактний телефон, за яким можна звертатися за додатковою інформацією щодо циклів тематичного удосконалення – (044)-205-48-25 (сектор тематичного удосконалення). 

   

Кафедра гастроентерології, дієтології і ендоскопії є єдиною в Україні, де на високому професійному рівні проводяться навчальні цикли з дієтології для лікарів різних спеціальностей та надається консультативна допомога з питань дієтотерапії населенню України. 

ШАНОВНІ ЛІКАРІ!

Кафедра гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО імені П. Л. Шупика проводить цикли спеціалізації за спеціальністю «Гастроентерологія» за навчальним планом та програмою, яка передбачає ознайомлення лікарів-слухачів із принципами діагностичної ендоскопії (термін навчання – 6 місяців).

Проведення циклів спеціалізації за спеціальністю «Гастроентерологія» пов’язане з необхідністю наближення системи підготовки та вимог до лікарів-гастроентерологів до таких, що існують в країнах Європейського Союзу, інших країн світу та відповідно до кваліфікаційних характеристик фахівця зі спеціальності «Гастроентерологія».  

 

 

Згідно наказу МОЗ України № 1051 від 28 грудня 2009 р. «Про надання медичної допомоги хворим гастроентерологічного профілю» та відповідно до кваліфікаційних характеристик фахівця зі спеціальності   «Гастроентерологія» програма циклу спеціалізації передбачає оволодіння лікарем діагностичними ендоскопічними маніпуляціями – езофагогастродуоденоскопією та ректосігмоскопією.

З кваліфікаційними характеристиками фахівця зі спеціальності «Гастроентерологія» можна ознайомитись за посиланнями: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20091228_1051.html

            http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20100921_794.html

Заявки на цикли спеціалізації необхідно направляти до НМАПО імені П. Л. Шупика (сектор спеціалізації та стажування, контактний телефон: (044) 205-48-26).

Кафедра приймає активну участь у впровадженні в систему післядипломної освіти лікарів  дистанційної форми навчання. Проводяться цикли ТУ з питань  гастроентерології з елементами дистанційного навчання для підвищення кваліфікації лікарів-слухачів різних лікувальних спеціальностей, навчальні інтерактивні on-line сесії.

На кафедрі щорічно навчаються клінічні ординатори та аспіранти, в тому числі іноземні громадяни.

 ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ

ВМ(Ф)НЗ ІІІ-ІV РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ

ТА ЗАКЛАДІВ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ!

          Співробітниками кафедри проводяться цикли тематичного удосконалення для викладачів ВМ(Ф)НЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації та ЗПО «Вибрані питання гастроентерології» (тривалість навчання – 0,5 місяці) та «Раціональне та дієтичне харчування» (тривалість навчання – 0,5 місяці), на яких окрім  вибраних питань педагогіки ви можете підвищити рівень знань з галузі діагностики та лікування захворювань органів травлення, питань раціонального харчування та дієтотерапії при захворюваннях різних органів та систем.

За додатковою інформацією звертатися на кафедру гастроентерології, дієтології і ендоскопії за тел. (044) 432-04-73та/або у сектор тематичного удосконалення за тел. (044)-205-48-25.