Луньова Ганна Геннадіївна (1961) – доктор медичних наук (2004), професор (2008); завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики (2007). В 1984 році закінчила Донецький державний медичний інститут ім. М. Горького, лікувальний факультет за фахом «лікувальна справа» з відзнакою. З 1985 р. до 1994 р. працювала лікарем-лаборантом імунологічної групи відділення хронічного гемодіалізу й трансплантації нирки, а з 1994 р.- до січня 2007 року очолювала клініко-діагностичну лабораторію Обласної клінічної лікарні м.Донецька. В 1991 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: «Діагностика кризу відторгнення й оптимізація імуносупресивної терапії у пацієнтів з алотрансплантованою ниркою». Науковими керівниками були проф. Драннік Г.М. та проф. Серняк П.С.

В 2004 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: «Роль Т-хелперної ланки імунітету в реакції відторгнення ниркового трансплантата людини». Науковими консультантами були проф. Драннік Г.М. та проф. Баран Є.Я.

Педагогічну діяльність розпочала у 1997 році асистентом, а з 2002 року доцентом кафедри внутрішніх хвороб та загальної практики – сімейної медицини ФПО Донецького медичного університету на циклі: «Лабораторна діагностика» за сумісництвом. З лютого 2007 року  працює завідувачем кафедри клінічної лабораторної діагностики НМАПО імені П.Л.Шупика.

Професор Луньова Г.Г. є автором 275 наукових праць, 6 винаходів, 8 монографій, 6 посібників та 1 підручника. Мала багаточисельні виступи на конференціях і з'їздах. Брала участь у 5 міжнародних конгресах трансплантологів і нефрологів з доповідями. Прийняла участь у 10 міжнародних конгресах з лабораторної медицини та чисельних науково-практичних вітчизняних та конференціях, семінарах та виставках.

Має учнів: доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики Сергієнко Л.І., асистента кафедри клінічної лабораторної діагностики Кривенко Є.О. та очного аспіранта кафедри клінічної лабораторної діагностики Абді М.Шіхаба (Туніс).

Професор Луньова Г.Г. є головним редактором в Україні міжнародного журналу «Лабораторная диагностика. Восточная Европа». Член двох Спеціалізованих вчених рад НМАПО імені П.Л.Шупика в тому числі, де відбувається захист дисертаційних робіт за спеціальністю 14.01.39 – Клінічна лабораторна діагностика. Професор Луньова Г.Г. є експертом експертної комісії зі спеціальності «клінічна лабораторна діагностика» МОЗ України та ДОЗ КМДА; президентом професійної асоціації – Всеукраїнської Асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини; головою Технічного комітету зі стандартизації 166 (ТК 166) «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro» та експертом Національного агентства з акредитації України (НААУ).