Декан

 

ТРОХИМЧУК Віктор Васильович  доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений  працівник освіти України, головний редактор науково-практичного рецензованого  журналу «Фармацевтичний журнал».

Заступник декана:

 

СОЛОВЙОВ Сергій Олександрович кандидат біологічних наук

Старший інспектор:

Терещук Олександра Василівна

Секретар вченої ради факультету:

БУЦЬКА Вікторія Євгенівна – кандидат фармацевтичних наук, доцент

Медико-профілактичний і фармацевтичний факультет (до 1992 р. - санітарно-гігієнічний і фармацевтичний) створений у 1963 році з метою забезпечення потреб закладів охорони здоров’я у підготовці, перепідготовці і підвищення кваліфікації лікарів і провізорів за спеціальностями: “Громадське здоров’я“, “Медико-профілактична справа“, “Фармація”, “Клінічна фармація“.

Як підрозділ НМАПО імені П. Л. Шупика  медико-профілактичний і фармацевтичний факультет складається з 10 кафедр:

­    6 кафедр  медико-профілактичного спрямування: вірусології; громадського здоров’я; медичної статистики; медицини праці, психофізіології та медичної екології; мікробіології, епідеміології та інфекційного контролю; управління охороною здоров’я;

­    4 кафедри фармацевтичного напрямку: контролю якості і стандартизації лікарських засобів; організації і економіки фармації; промислової, клінічної фармації та клінічної фармакології; фармацевтичної технології і біофармації.

Кафедри вірусології та управління охороною здоров’я є опорними з післядипломної освіти лікарів.

Щорічно на кафедрах факультету за державним замовленням навчаються понад 2,2 тис. слухачів за 19 спеціальностями, на  6 кафедрах проводиться навчання лікарів (провізорів) – інтернів.

На факультеті функціонують деканат і  колегіальні органи управління:  збори трудового колективу, вчена рада, самоврядування молодих вчених та аспірантів, профспілкова організація.

На факультеті діють п’ять експертних проблемних комісій з наукових напрямків та дві спеціалізовані вчені ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук: Д 26.613.07 за спеціальністю 14.02.03 - Соціальна медицина (голова – академік НАМН України, професор Вороненко Ю. В.) та Д 26.613.04 за спеціальністю 15.00.01 - Технологія ліків, організація фармацевтичної справи (голова - професор Пономаренко М.С.).

Деканами медико-профілактичного і фармацевтичного факультету були: професор Ліпкан Микола Федорович (вересень 1963 р. - вересень 1967 р.), доцент Повелиця Дмитро Федорович (жовтень 1967 р. - лютий 1969 р.), доцент Мащенко Микола Петрович (березень 1969 р.- лютий 1983 р.), професор Знаменський Володимир Олексійович (лютий 1983 р. - травень 1985 р.), професор Попович Микола Олексійович (травень 1985 р. - березень 1996 р.), професор Білько Іван Петрович (березень 1996 р. - березень 1999 р.), професор Ветютнева Наталія Олександрівна (квітень 1999 р. – квітень 2015 р.). З квітня 2015 року медико-профілактичний і фармацевтичний факультет очолює доктор фармацевтичних наук, професор Трохимчук Віктор Васильович.

На постійній основі на кафедрах факультету працюють 22 доктори (14  з  вченим званням професор) та 38 кандидатів наук (35  з вченим званням доцент). Середній вік науково-педагогічного персоналу – 53,4 роки. Всі викладачі кафедр мають відповідну (в т.ч. 34 вищу) кваліфікаційну категорію за лікарськими (провізорськими) спеціальностями. Науково-педагогічний склад факультету підвищують рівень компетентності з питань якості освітнього процесу відповідно до вимог стандарту ISO 9001:2015.

Клінічними базами кафедр факультету є: Київський міський клінічний онкологічний центр,  Бориспільська ЦРЛ, Центр первинної медико-санітарної допомоги Дарницького району м. Києва, Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Подільського району м. Києва, Київська міська клінічна лікарня №5, клініка ДУ «Інститут медицини праці». Фахівці кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології надають консультативно-діагностичну і лікувальну допомогу постраждалим в зоні АТО.

Науково-педагогічний склад 6 кафедр факультету проводить методичну роботу на 20 базах стажування лікарів і провізорів – інтернів м.Києва та області.

Колективами всіх кафедр факультету підготовлені нові навчальні програми та розпочато навчання слухачів на циклах тематичного удосконалення з елементами дистанційного навчання.

Деканат факультету  здійснює:

­    організаційні заходи щодо забезпечення комплектування циклів, зарахування слухачів та виконання виробничого плану факультету;

­    щомісячний моніторинг виконання рішень вченої ради академії, ректорату і вченої ради факультету;

­    контроль та забезпечення виконання навчально-методичної та науково-дослідної роботи на факультеті відповідно плану роботи академії; 

­    аналіз показників внутрішнього рейтингу кафедр; 

­    планову перевірку діяльності кафедр;

­    щоденний прийом слухачів і співробітників із різних питань;

­    аналіз результатів анкетування слухачів на навчальних циклах, визначення шляхів усунення зауважень і виконання побажань слухачів з колективами  кафедр;

­    взаємодію та координацію організаційних заходів щодо розвитку студентського самоврядування.

Співробітники кафедр факультету є головними редакторами і членами редакційних рад фахових наукових видань:

­     «Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П.Л.Шупика» (головний редактор – академік  Вороненко Ю.В.);

­    «Ліки України» (головний редактор – академік  Вороненко Ю.В.);

­    «Мистецтво лікування» (шеф редактор - професор Гойда Н.Г.);

­    «Фармацевтичний журнал» (головний редактор – професор        Трохимчук В.В.);

­    «Рецепт» /Білорусь/ (головний редактор – професор Давтян Л.Л. );

­    Науково-практичний збірник «Чорнобиль: екологія і здоров’я» (заст. головного редактора – доцент Дубова Н.Ф.).

На факультеті активно працюють  наукові школи  з теорії і практики управління охороною здоров’я, медичною освітою (науковий керівник - академік НАМН України, професор Вороненко Ю.В.),  з раціонального фармацевтичного менеджменту і маркетингу (науковий керівник - професор Пономаренко М.С.) і з наукових основ організації медичної допомоги матерям та дітям (науковий керівник - професор Гойда Н.Г.), які впроваджують результати наукових досліджень у  нормативні документи МОЗ України та клінічні протоколи надання медичної допомоги дитячому і дорослому населенню.

Науково-педагогічні працівники кафедри управління охороною здоров'я (завідувач кафедри доцент Михальчук В.М.) активно реалізують українсько-швейцарську програму «Здоров’я матері та дитини», програми USAID Агентство США з міжнародного розвитку «Здоров’я жінок України», «Репродуктивне здоров’я в Україні», «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників групи найвищого ризику в Україні»  і «Удосконалення системи контролю над вживанням алкоголю та тютюнопалінням під час вагітності в Україні», а також програми  Міжнародної діабетичної федерації Європейського регіону, Української діабетичної федерації та  Всеукраїнської  спілки по захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації».

Викладацький склад кафедр факультету бере участь в роботі відкритих засіданнях Громадської ради при МОЗ України, підготовці і проведенню міжнародних форумів «Менеджмент в охороні здоров’я», «Організація і управління охороною здоров’я », а також конференцій з міжнародною участю «Медицина і державне регулювання — міжнародний досвід», «Державна медицина: реалії практики», «Заклади охорони здоров’я і виробники лікарських засобів: Ефективне співробітництво у процесі медикаментозного забезпечення населення України», «Інфекційний контроль і антимікробна резистентність», «Адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу у галузі охорони здоров’я: інфекційний контроль та антимікробна резистентність».

Науково-педагогічні працівники кафедр беруть активну участь в  атестаційних комісіях МОЗ України, департаментів охорони здоров’я  Київської міської та Київської обласної державних адміністрацій, Державних служб з лікарських засобів та контролю за наркотиками у м. Києві,  Київській і Чернігівській областях.

Склад комісій вченої ради факультету

Посада

Прізвище, ім’я, по батькові

Телефон, електронна адреса

Декан

Професор ТРОХИМЧУК

Віктор Васильович

044- 206 73 12

066 455 00 00

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заступник декана

Доцент СОЛОВЙОВ СергійОлександрович

044- 205 49 88

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Секретар вченої ради факультету

Доцент БУЦЬКА

Вікторія Євгенівна

067 797 95 94

e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Старший інспектор

ТЕРЕЩУК

Олександра Василівна

044- 206 73 12

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Склад комісії вченої ради факультету з методичної роботи

Професор Кирик Дмитро Леонідович (голова) – каф.  мікробіології, епідеміології та інфекційного контролю

 

Доцент Соловйов Сергій Олександрович  (заступник голови) – каф. вірусології.

Професор Кабачна Алла Василівна (член комісії) – каф. організації і економіки фармації.каф.

 К.мед.н.      Лоза Людмила Володимирівна   (секретар) –  громадського здоров’я

050 443 15 59

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

044- 205 49 88

e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

044-205 49 89

 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

044-205 49 92

e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Склад комісії вченої ради факультету з наукової та лікувально-діагностичної роботи

Професор Івахно Олександра Петрівна (голова) – каф. громадського здоров'я.

Доцент Ковалюк  Олена Володимирівна (секретар) – каф. вірусології

Професор Орлова

Наталія Михайлівна (член комісії) – каф. медичної статистики.

Мішенін Андрій Борисович (член комісії) – каф. медицини праці, психофізіології та медичної екології.

К.мед.н.  Кир’яченко Світлана Петрівна (член комісії за згодою) – зав. НДЛ.

044- 205 49 91

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

050 444 89 88

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

044- 278 77 79

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

050 516 53 73

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

096 313 77 93

 

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Склад комісії вченої ради факультету з виховної та роботи з іноземними громадянами

Професор Пишнов

Георгій Юрійович  (голова) – каф. медицини праці, психофізіології та медичної екології.

Доцент Власенко Ірина Олексіївна (секретар) – каф. фармацевтичної технології і біофармації.

Доцент Тимченко Олександр Геннадійович (член комісії) – каф. промислової і клінічної фармації та клінічної фармакології.

067 685 70 65

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

044- 467 14 13

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Студентське самоврядування

Аспірант Аугунас Сабіна Валеріївна (голова)

 

e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розклад роботи деканату 

щоденно - 9.00 – 17.45

Адреса, телефон, електронна адреса

вул. Дорогожицька, 9,

м. Київ, 04112
тел. 044- 206-73-12;

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Склад  кафедр факультету 

айменування кафедри

Прізвище, ім’я, по батькові завідувача

адреса, телефон, електронна адреса

 вірусології

ДЗЮБЛИК

Ірина Володимирівна -доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України

вул. Дорогожицька, 9,

м. Київ, 04112
тел. 456-28-89;
e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 громадського здоров’я

ХОМЕНКО

Ірина Михайлівна – 

доктор медичних наук доцент

вул. Дорогожицька, 9,

м. Київ, 04112
тел. 205-49-92;
e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 контролю якості і стандартизації лікарських засобів

 

ВЕТЮТНЕВА

Наталія Олександрівна - доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений працівник фармації України

вул. Дорогожицька, 9,

м. Київ, 04112
тел. 205-49-69;
e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

медичної статистики

ГОЛУБЧИКОВ

Михайло Васильович - доктор медичних наук, професор

вул. Стрітенська 7/9, кімн. 639, м. Київ, 01025
тел./факс 278-77-79; 
e-mail: 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. nmapo.edu.ua  

медицини праці, психофізіології та медичної екології

ВАРИВОНЧИК

Денис Віталійович - доктор медичних наук, старший науковий співробітник,  заслужений лікар України

вул. Саксаганського, 75,

м. Київ, 01033

тел./факс: 289 75 39;

 e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

мікробіології, епідеміології та інфекційного контролю

САЛМАНОВ

Айдин Гурбан огли – доктор медичних наук, професор

вул. Дорогожицька, 9,

 м.  Київ, 04112

тел. 205-49-67;
e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

організації і економіки фармації

ПОНОМАРЕНКО Микола Семенович - доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений працівник фармації України

вул. Дорогожицька, 9,

 м.  Київ, 04112

 тел. 205-49-89;
e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

промислової, клінічної фармації та клінічної фармакогнозії

ЗАГОРІЙ

Володимир Антонович - доктор фармацевтичних наук, професор

вул. Дорогожицька, 9,

 м.  Київ, 04112

 тел. 467-14-13;
e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

управління охороною здоров’я

МИХАЛЬЧУК

Василь Миколайович - 
доктор медичних наук, доцент

вул. Дорогожицька, 9,

м.  Київ, 04112

тел. 205-49-90
e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

фармацевтичної технології і біофармації

ДАВТЯН

Лєна Левонівна – 

доктор фармацевтичних наук, професор

вул. Дорогожицька, 9,

 м.  Київ, 04112

 тел. 205-49-56;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СКЛАД

ВЧЕНОЇ РАДИ МЕДИКО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО І ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ 

Прізвище, ім'я, по батькові

Посада

1. Трохимчук Віктор Васильович

голова вченої ради медико-профілактичного і фармацевтичного факультету,  декан, професор

2. Соловйов Сергій Олександрович

заступник голови вченої ради медико-профілактичного і фармацевтичного факультету,  доцент кафедри вірусології, к.біол.н.

3. Буцька Вікторія Євгеніївна

секретар вченої ради медико-профілактичного і фармацевтичного факультету,  доцент кафедри  промислової, клінічної фармації та клінічної фармакології, к.фарм.н.

4. Аугунас Сабіна Валеріївна

аспірант кафедри організації і економіки фармації

5. Варивончик Денис Віталійович

завідувач кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології, д.мед.н. , ст..н.с.

6. Ветютнева Наталія  Олександрівна

завідувач кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів, професор

7. Гойда Ніна Григорівна

професор кафедри управління охороною здоров'я, професор

8. Голубчиков Михайло Васильович

завідувач кафедри медичної статистики, професор

9. Давтян Лєна Левонівна

завідувач кафедри фармацевтичної технології і біофармації, професор

10. Дзюблик Ірина Володимирівна

завідувач кафедри вірусології, професор

11. Зубко Наталія Вікторівна

ст. лаборант кафедри фармацевтичної технології і біофармації,

12. Івахно Олександра Петрівна

професор кафедри громадського здоров’я, професор

13. Кабачна Алла Василівна

професор  кафедри  організації і економіки фармації, професор

14. Кирик Дмитро Леонідович

професор кафедри мікробіології і епідеміології,  д.мед.н.

15. Коритнюк Раїса Сергіївна

професор кафедри фармацевтичної технології і біофармації, професор

16. Кукало Оксана Володимирівна

доцент кафедри вірусології, к..мед.н.

17. Михальчук Василь Миколайович

завідувач  кафедри управління охороною здоров'я, д.мед.н., доцент

18. Пишнов Георгій Юрійович

професор кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології,  д.мед.н.

19. Оріховська Людмила Юріївна

ст. лаборант кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів

20. Орлова Наталія Михайлівна

професор кафедри медичної статистики, професор

21. Пономаренко Микола Семенович

завідувач кафедри організації і економіки фармації, професор

22. Прокопець Валентина Пилипівна

лаборант кафедри мікробіології, епідеміології та інфекційного контролю

23. Римар Максим Вікторович

асистент кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів, к.фарм.н.

24. Салманов Айдин Гурбан Огли

завідувач кафедри мікробіології, епідеміології та інфекційного контролю, д.мед.н.

25. Тимченко Олександр Геннадійович

доцент кафедри  промислової, клінічної фармації та клінічної фармакології, к.мед.н.

26. Терещук Олександра Василівна

ст. інспектор медико-профілактичного і фармацевтичного факультету

27. Хоменко Ірина Михайлівна

завідувач кафедри громадського здоров’я, д.мед.н.

 С П И С О К

делегатів конференції трудового колективу медико-профілактичного і фармацевтичного факультету 

Підрозділ трудового колективу

ПІБ

 

Деканат

1. ТРОХИМЧУК Віктор Васильович

2. СОЛОВЙОВ Сергій Олександрович

Кафедра вірусології

3. ДЗЮБЛИК Ірина Володимирівна

4. КУКАЛО Оксана Володимирівна

5. КОВАЛЮК Олена Володимирівна

Кафедра громадського здоров’я

6. ХОМЕНКО Ірина Михайлівна

7. КОЗЯРІН Іван Петрович

8. ІВАХНО Олександра Петрівна

Кафедра контролю якості і стандартизації лікарських засобів

9. ВЕТЮТНЕВА Наталія Олександрівна

10. КВІТНИЦЬКА Олена Юріївна – ст. лаборант

Кафедра медичної статистики

11. ОРЛОВА Наталія Михайлівна

12. СТЕПАНОВА Тетяна Віталіївна

Кафедра мед. праці, психофізіології та медичної екології

13. ВАРИВОНЧИК  Денис Віталійович

14. ПИШНОВ Георгій Юрійович

Кафедра  мікробіології, епідеміології та інфекційного контролю

15. САЛМАНОВ Айдин  Гурбан  огли 

16. ШЕЛКОВА Наталія Григорівна

17. ПРОКОПЕЦЬ Валентина Пилипівна – лаборант

Кафедра організації і економіки фармації

18. ПОНОМАРЕНКО Микола Семенович

19.АУГУНАС Сабіна Валеріївна –   аспірант

Кафедра промислової, клінічної фармації та клінічної фармакології

20. ТИМЧЕНКО Олександр Геннадійович

21. БУЦЬКА Вікторія Євгенівна

Кафедра управління охороною здоров’я

22. МИХАЛЬЧУК Василь Миколайович

23. ПАЩЕНКО  Віктор Михайлович

Кафедра фармацевтичної технології і біофармації

24. ДАВТЯН Лєна Левонівна

25. КОРИТНЮК Раїса Сергіївна (голова профбюро)

26.ЗУБКО Наталія Вікторівна – ст.. лаборант